Russell Hobbs Chester Grind and Brew Coffee Machine 22000 - Clearance Model
Special Price
QAR 289.00
Regular Price
QAR 549.00
In stock
Only 1 left
SKU
B-ARURH22000CFM
If you love the aromatic, rich flavour of freshly ground, freshly brewed coffee, you’ll love the Chester Grind and Brew Coffee Maker from Russell Hobbs. The freshness of bean-to-cup coffee in a machine that is really easy-to-use. Simply pop the beans in the grinding mill, choose your strength and the number of cups you want, hit the button and go. You’ll enjoy delicious coffee in just a few moments. Freshly ground coffee is perfect as a morning ‘wake-me-up’, a mid-afternoon ‘pick-me-up’, or to serve after dinner.
| Product Name | Russell Hobbs Chester Grind and Brew Coffee Machine 22000 - Clearance Model |
|---|---|
| Price | QAR 549.00 |
| Featured Attribute Grid | 1000,No |
| Order By Whatsapp | No |
| Category: | End of Stocks |
| Product Type: | Coffee Maker |
| Color: | Black |
| Capacity L: | 1.5 Liters |
| Watts: | 1000W |
| Features & Specifications: | |
| Weight: | Approx. 4.5 kg |
| Dimensions (W×H×D) mm: | Product Size (WxHxD): Approx. 200 x 300 x 260 mm |
| In the Box: | Chester Grind and Brew Coffee Maker / Permanent Filter with Holder / User Manual |
| Featured Attribute | 1000,No |
| Refurbished | Yes |
| Special Offer | No |
| Discount: | 40% and above |
| Display Actual Price | Use config |
| Layout | No layout updates |
| Display Product Options In | Block after Info Column |
Write Your Own Review