Samsung 85 Inch QLED Q8F 4K Samsung Vision AI Smart TV - QA85Q8FAAUXZN
QAR 5,999.00
In stock
SKU
TSSFP85Q8FAQE
The Samsung 85 Inch QLED Q8F 4K Vision AI Smart TV (QA85Q8FAAUXZN) delivers stunning large-screen entertainment with vibrant Quantum Dot colors, 4K upscaling, and the intelligent Q4 AI Processor. Its sleek AirSlim design, immersive sound, and smart features powered by Tizen OS create a premium home viewing experience.
| Product Name | Samsung 85 Inch QLED Q8F 4K Samsung Vision AI Smart TV - QA85Q8FAAUXZN |
|---|---|
| Price | QAR 5,999.00 |
| Order By Whatsapp | No |
| Department: | Audio & Video |
| Category: | Televisions |
| Brand: | Samsung |
| Product Type: | QLED TV |
| TV Screen Size: | 85 inch |
| Resolution: | 4K (3840 x 2160 px) |
| Refresh Rate: | 50Hz |
| HDMI Ports: | 3 HDMI |
| Operating System: | Tizen Smart TV |
| TV Gaming: | No |
| Free Installation | No |
| Refurbished | No |
| Special Offer | No |
| New Arrival | No |
| Free Gift | No |
| Display Actual Price | Use config |
| Layout | No layout updates |
| Display Product Options In | Block after Info Column |
Write Your Own Review